Faq

Aké typy apartmánov môžem kúpiť?

Existuje celá rada bytových konfigurácií. K dispozícii sú štúdií, apartmány až po domy s 2 spálňami. Väčšina apartmánov ponúka otvorené pôdorysy s oddelenou obývaciou miestnosťou,  jedálenský a spací priestor, dostatočné vybavenie kuchyne .Väčšina Aplend nehnuteľností sú 3 alebo 3 a pol hviezdy vrámci kvalifikácie a ponúka rad doplnkových služieb, aby zabezpečila príjemný zážitok pre svojho hosťa

Môžem predať svoj majetok v priebehu trvania nájomnej zmluvy?

Áno

Kto bude spravovať môj majetok?

Každá APLEND nehnuteľnosť je riadená skúseným APLEND správcom v súlade s uznávanými štandardmi APLEND značky a podporované našimi osvedčenými systémami.

Ako často bude moja nehnuteľnosť kontrolovaná?

Všetci naši pracovníci od recepcie až po upratovanie kontrolujú apartmány na dennej báze ako súčasť prevádzky vysokého štandardu ubytovania a podnikania.

Aké sú poplatky za správu?

Nie sú žiadne.

Prenájom či reklamné poplatky, je jedna z hlavných výhod.

Všetky záväzky obvykle sú prevzaté Aplendom bez dalších Vašich poplatkov.

Aké iné platby budem platiť?

APLEND bude platiť za plyn, elektrinu, telefón, poistenie, poplatky za spotrebu vody a iné súvisiace s kapitálom právnickej osoby poplatkov a dávok. Ako majiteľ budete platiť správnu radu majiteľov, dane (vrátane dane z pozemkov) a kapitálové výdavky fyzickej osoby.

Ako funguje trhové nájomné?

Väčšinou Aplend nájomné podlieha revízií každých 5 až 7 rokov. Tým je zaistené že nájomné ostane v súlade s trhovými podmienkami aby nedošlo k znevýhodneniu buď Aplend Investora – majiteľa Apartmánu ale aj Aplend – operátora ktorý vyvíja maximálnu snahu o návratnosť vložených investícií pre investora. Pri tejto revizií nájomného sa vždy v danom období berie do úvahy aktuálne trhové podmienky, výkon / minulosť, prítomnosť, budúcnosť / Aplend – operátora a samozrejme v neposlednej rade sú tu štandardne merateľné modeli, ktoré využívajú dáta z priemyslu cestovného ruchu a zo siete zariadení Aplend Property na celom Slovensku.

Ako je nájomné stanovené na nový byt?

Počiatočné nájomné je nastavené podľa trhu a oblasti kde sa apartmán alebo nehnuteľnosť nachádza. Chceme však vytvoriť aj na základe histórie firmy to nastavenie tak aby spĺňalo vaše očakávania ale zároveň neohrozilo chod firmy natoľko , aby to nezačalo byť nepríjemné pre jednu aj druhú stranu. Chceme zabezpečiť všetko tak, aby investor dostal spravodlivý výnos. Toto je veľmi dôležitá súčasť našej firemnej filozofie.

O koľko sa bude zvyšovať nájomné každý rok?

Vaše navýšenie nájomného sa bude vždy odvíjať od stavu trhu a ekonomiky.  Bude záležať na tom ako dopadne každý rok výročná správa Aplendu. V každom prípade budeme sa snažiť navyšovať tak aby ste mali aj vy aj my dobrý pocit ale musí to byť v súlade s výkonmi trhu.

Ako sa platí nájomné?

Prenájom bude zaplatený na Váš účet mesačne v danom dni podľa zmluvy. Vaša čiastka za  prenájom je pevná a nemení sa v závislosti na výkone podniku.

Som schopný žiť vo svojom byte?

Ako nájomca, bude mať Aplend výhradné užívanie majetku po dobu trvania nájmu. Samozrejme, že Aplend ako nájomca Vám v určitom období za zvýhodnených podmienok ponúkne ubytovanie v celej sieti zariadení Aplend . Určite Vás budeme newslettrami informovať o takýchto možnostiach.

Aký je vzťah medzi prevádzkovateľom a Aplendom?

APLEND má intenzívny a prísny proces výberu franchisantov a musí zabezpečiť aby sa každý nový Aplend prevadzkovateľ stal cenným členom tímu APLEND. Vzťah medzi prevádzkovateľom a Aplend Property sa riadi franšízovou dohodou a prevádzkovou príručkou a manuálom, ktorý stanovuje podmienky, postupy a systémy, ktoré sú základom úspechu APLEND franchisingového modelu. Toto zameranie na franšízy / franchisant vzťahu je kontinuálne, s komplexnú sadu aktivít a programov pre rozvoj podnikania /. Aplend modelu bude zdokonaľovaný v priebehu dalších rokov ako záväzok k trvalo udržateľnému rozvoju.

Čo sa stane na konci nájmu?

Je ťažké predvídať, čo sa vyskytne na konci doby trvania nájmu, pretože to môže byť až 15 rokov  a dlhšie ale budem vždy vychádzať z možností v danej dobe.

APLEND vám môžu ponúknuť možnosť predĺžiť dobu trvania nájmu.

Aké sú typické podmienky prenájmu ?

Toto sa bude líšiť v závislosti na objekte, ale väčšina prenájom bude v tejto štruktúre:

  •  Počiatočné obdobie 5 rokov, plus ďalších 5 rokov opcia /uplatniteľná nájomca/
  • Počiatočné obdobie 7 rokov, plus ďalších 7 rokov opcie /uplatniteľná nájomca/
  • Počiatočné obdobie 10 rokov, plus ďalších 5 rokov opcia / uplatniteľná nájomca/
Som zodpovedný za opravy a údržbu ?

APLEND bude zodpovedný za celkovú údržbu a údržbu vášho bytu. APLEND bude tiež zodpovedný za opravy, údržbu a poškodenie nábytku alebo zariadení.Ako majiteľ budete zodpovedný za akékoľvek štrukturálne a kapitálové výdavky, výmeny, opravy a práce na pevných zariadeniach. Pravidelne budete musieť premaľovať , vymeniť koberce a vykonávať určité práce, aby bol byt v čerstvom stave.

Webstránku vytvoril Blueweb